Leírás
SYMA X26 PRO a teljes védőkerettel építkező, öt szenzoros lebegő és akadályokat kikerülő funkcióval elátott drón
Már jó pár éve annak, hogy megjelentek az első három tengelyes giroszkóppal szerelt helikopterek, amiket a kezdetleges drónok követtek. A drónok aztán megkapták a magasságtartó szenzort, hogy ne legyen olyan nehéz a közlekedés velük.
Ahogy persze ment az idő, egyre ütésállóbbak is lettek.
A drágább modellekbe, jócskán százezer forint felett már a kezdetekkor pakoltak GPS szenzort.
Ezek a drónok képesek voltak megtartani a pozíciójukat, és hazatalálni, ha muszáj. Idén elsőként jelent meg az optikai szenzor, ami képessé teszi a drónokat az önálló lebegésre jóval olcsóbban, mint a GPS-szenzor.
Ez gyakorlatban úgy működik, hogy egy kamera lefele a talaj felé nézve automatikusan képeket készít a talajról és azokat összehasonlítja és ebből kiszámolja a drón elmozdulását.
Az eddig listázott megoldások viszont képtelenek voltak a tereptárgyak elkerülésére. A GPS drón belerepült a fába, ha olyanja volt (csak a méregdrága gépek nem), az optikai szenzoros drón alatt elhaladó autó pedig simán „magával vitte” a szenzor képe alapján a modellt.
A SYMA X26 PRO nem megy neki a falnak csak úgy. Mind a négy oldalán található egy infraszenzor, ami a közeledő falat érzékelve működésbe lép, és elirányítja a modellt a faltól.
Erőszakkal, vagy nagy lendülettel is alig tudjuk falnak küldeni, ha mégis sikerül a védőkeretnek hála nem esik le, majd elindul a másik irányba. Lendületből, nekifutva sem.
Az egyetlen veszélyforrás a lehetne, de a védőkeretnek köszönhetően itt tökéletes biztonságot élvez a SYMA új üdvöskéje. A modell körül ugyanis olyan merev és könnyű, egyszerre kompakt védőkeret található, ami kellő védelmet nyújt a becsapódások ellen, és nagyban megkönnyíti a modell veszélytelen szállítását.
Ha meguntuk a játékot a távirányítós repülő szerkezettel, letehetjük a távirányítót, és kézzel is terelgethetjük a modellt. A modell az elétett kézre úgy reagál, hogy megpróbál eltávolodni tőle.
Így könnyedén küldözgethetjük körbe-körbe a szobában. Mivel a gép mindegyik oldalán van szenzor ez összesen 4 darabbot jelent így lehetőség nyílik akár a 4 játékos módra is. Tehát négyen körbe állva egymásnak passzolgathatjuk a szerkezetet. Ráadásként ennél az új PRO modellnél a gép aljába is került egy szenzor, melynek segítségével a drón magassága is könnyedén állítható ha nincs ép kézben a távirányjtó.
A biztonságos repülésre kihegyezett drónok kerete az extra tömeg révén nagyon sokat elvesz a modellek repülési idejéből.
Az X26 azonban szerves egységet alkot a védőkeretével, ami nem vonja magával a túlsúly nagybani mellékhatásait. A készülék ereje bőven elég, mozgása nyugodt. Sajnos az „állat módon tépkedem a levegőben” üzemmódot nem építették bele, hiszen nem biztos, hogy akkor is képes lenne a szenzor a fal előtt megfogni a gépet, és ez volt a fő prioritás, amikor a modellt építették.
Elsősorban beltéri szerkezet, habár magas mód van benne, ilyenkor a szenzorok kikapcsolnak és szélcsendben kint is elboldogulunk vele.
Ennek megfelelően a lusta viselkedés kellemes akkumulátoridőt szül. Nem a nagy védőkeretes kategóriától megszokott 4 percet kapjuk, a modell ennél pár perccel többet tölt a levegőben, de ez a X26 PRO új verzió már 10 percre emeli a játék időt.
Egyik sem tűnik valami hosszúnak, de aki repült már, az tudja, hogy tíz percnél tovább egy pontra koncentrálni mereven igen fárasztó mutatvány. Olyan gépek, amik a negyedórát meghaladják, már szinte csak a profi felhasználásra készült termékek között fellelhetők, melyek nem is igényelnek folyamatos kontrollt, csupán felügyeletet.
Az új futurisztikus, dizájn és a több színben változtatható fedélzeti világítás is eme ráncfelvarrott PRO verzió mellett szól. A távirányító is még újabb verzió lett. Igazából izgalmasabb kialakítású mint a régi verzió.
A botkormányoktól kezdve a gombok nyomáspontjáig minden megváltozott. Máskép illeszkedik a kézbe mások az irányítókarok. Érzékenységre megegyezik a régivel. De jó pár újfunkciót kapott.
Érdekesség képen itt az alacsony módban máskép szenzoros módban, ilyenkor a drón kisebbeket dönt és a szenzorok működnek a régi modellnél nem volt elérhető a bukfenc másnéven szaltó funkció itt már mindkét módban jelen van.
Magas módban a szenzorok lekapcsolnak a döntések erőteljesebbek. (Ez javasót kültéri használatkor is). Ilyenkor tudunk továbblépni a drónózás alapjainak elsajátításában. Mert ilyenkor a gép nem korrigál csak önmagunkra tudunk hagyatkozni.
De, aggodalomra semmi ok, mert a jól felépített robosztus védőkeret mindentől megvédi a drónt.
Emellett el van látva az új forgási képeségekkel, mint jó pár új syma drón. Tehát a hagyományos 360°bukfenc funkció mellett, vannak új körözési képességek. Ilyenkor a drón nem bukfencezik, hanem különböző forgásokat tud végre hajtani.
Amit persze nem olyan nagy kunszt de ilyen érdekes látványos funkcióknak tök jók. A világítás annyit változott, hogy az első kettő piros és hátsó kettő zöld led mellett, a drón tetején egy gömb tető található melyben led világítás található, és ezeknek színei változtatható.
Az akkumulátor az előd modellhez képest jóval megnőt kapacitásban, a 3,7V 380mAh helyett, itt jóval nagyobb majdnem dupla akkorát kapunk 700mah.-t. Ez repülésben 6-7perc helyett 9-10percet jelent.
Mert mivel az akku kapacitás növekedéssel a súly és a térfogat is egyenes arányban nő így a repülési idő nem fog egyenes arányba nőni, mivel a drónak plusz sújt kell cipelnie. Kvázi egy idő
után, ha mi kísérletezünk átesünk a ló túloldalára.
Itt jön egyetlen fájó pont a régi modellnél az akku kivehető volt és úgy volt tölthető, így ha többet vettünk mármint akkut többet repülhettünk…
Itt viszont beépített az X26PRO oldalán van egy szabványos type c port amiről tölthető. A csomagban töltőkábelt is kapunk szabványos USB végződéssel. De sajnos itt nem tudunk akkut cserélni.
De mivel ez a drón a kisebb gyermek generációnak készült, az EU előírása. így használata kisebb gyermekeknek is biztonságosabb.
A csomag tartalma a drón és a távirányítón kívül a type c töltőkábel.
A körítés tekintetében a szokásos adagot kapjuk. Egy USB töltőt, ami játszi könnyedséggel feltölti az akkumulátort bő háromnegyed óra alatt.
Az akkumulátor egy 380mAh.-s példány természetesen LI-poly típusú, amit a gép alján található kazettaszerű lenyitható tartóba lehet betenni, illetve könnyedén eltávolítani.
Kár, hogy a gyártó csak 1 darabot mellékel a csomagban, de természetesen nálunk plusz is beszerezhető. Így, ha például az emberfia kettőt vesz, belőle akkor az egyikkel repül, a másikat közben töltheti.
A távirányító a syma-nál jól megismert újgenerációs táv, ami rengeteg gyártón belüli modellel kompatibilis jelenleg, amivel akár 70 méterre küldhetjük el a modellt magunktól.
z kevésnek hangozhat, de mivel GPS nincs benne így ennél nagyobb távolságban nem igazán lenne értelme kormányozni, mivel ilyen távolságban annyira nehezen látható hogy ember legyen a talpán. aki visszakormányozza.
A csomagban a kötelező tartalék rotorok mellett egy csavarhúzó és a kézikönyv is megtalálható.
Mivel a drónba a barometrikus szenzor beépítésre került, azaz másnéven magaságtartó automata, a távról a gombnyomásra történő felszállás és landolás is elérhető. Ilyenkor a gép a földtől kb. 1 méterre felszáll aztán abban a magasságban lebeg míg más parancsot nem kap.
Van egy úgynevezett vészfék funkció is, ha a kétbotkormányt lefelé össze húzzuk, a gép azonnal megáll.
Ezen kívül van még headless módot is használhatunk. Aki még nem tudná Headless mód, az annyit jelent, hogy gép pozíciójától függetlenül az irányítási irányok nem változnak, természetesen, ha a funkció helyesen van aktiválva.
Szeretne egy drónt, de vannak kétségei?
Tart tőle, hogy az első megvett készülék a kukában landol, miután nagyon gyorsan sikerült összetörni? Esetleg nem bízik a kézügyességében és a reflexeiben? Ne aggódjon, mi sem! Ezért ajánljuk Önnek és családtagjainak a Syma X26PRO! Kiváló ütésállósága mellett még önerőből is megpróbálja elkerülni a koccanásokat. Nincs a belépőszintű modellek között még egy, ami ennyire vigyázna az Ön berendezési tárgyaira, és családja, illetve háziállatai épségére! Rendelje meg most, és legyen az Öné a jövő nem ön-összetörő drónja még ma!
Irányítás:
gázkar (fel-le) gáz adagolás
gázkar (jobbra-balra) forgás a tengely körül
irányváltó kar előre hátra mozgatásával előre-hátra döntés
irányváltó kar jobbra balra mozgatásával jobbra-balra döntés
Mit jelent pontosan a 3 vagy 6 tengelyes Giroszkóp?
3 vagy 6 tengelyes Giroszkóp azt jelenti, hogy a giroszkóp nem csak a tengely körüli forgást vezérli, hanem az Y és Z tengely, azaz előre-hátra dőlés és jobbra-balra dőlést a levegőben giroszkóp egyenlíti, tehát próbálja mindig a nulla ponthoz a vízszinteshez viszonyítani és lebegéskor ugyan erre a pontra visszaállni. Ez egy modern új technológia, mert ha ezekbe a szerkezetekbe nem lenne 3 vagy 6 tengelyes giroszkóp egyszerűen reptethetetlené válna, és egész egyszerűen felborulna. Régebben az ilyen szerkezeteket csak röpsúlyos kiegyenlítő tengellyel lehetet megoldani, több kevesebb sikerrel melyek anno egész egyszerűen vagy nem voltak elég stabilak a repüléshez vagy a legkisebb szél gátolta őket a repülésbe.
Nem úgy, mint most akár már szélben is elreptethetőek.
SYMA X26 szenzoros drón főbb jellemzők:
-Forradalmi újítás 5db. szenzor került beépítésre, az akadályok automatikus elkerülésére.
-Szenzoroknak köszönhetően akár távirányító nélkül kézzel is tökéletesen navigálható.
- Interaktív játék mód 1-4 játékos részére.
-Lassú/Gyors mód választás (kezdő-haladó).
- Több színben állítható fedélzeti világítás.
- Különböző trükk képessége, forgás és bukfenc módok sokasága.
-Magas módban a szenzorok lekapcsolnak így adva teret az irányítás jó elsajátításához.
-Magasságtartó automata (gép automatikusan képes egy magaságban önállóan lebegni).
-Automata le-és fel szállási képesség.
-Headles mód (az irányítás mindig ugyan az marad).
-Egyszerű és praktikus kezelhetőség, nagyon könnyen elsajátítható.
-Nincs többé akadály, észlelésekor a drón az ellentétes irányba elindul.
-Első drónnak a legjobb választás, vagy nagy mellé kicsi játékszernek, a téli unalmas estéken beltére tökéletes.
-A teljes védőkeret mely megvédi a gépet a sérülésektől.
-Az újratervezett ABS kaszni könnyen ellenál az ütődéseknek és borulásoknak.
-Kettős védelem: Védi a gépet beszorulás és beakadás közben, ilyenkor az elektronika kikapcsol, hogy megvédje a drónt a sérüléstől. Ha az akku pedig merül a gép automatikusan leszál.
-Új sokkal érzékenyebb 2.4GHz.-es távirányító, jobb hatótávolsággal.
-Akár egy tucat modell is tartózkodhat a levegőben, mindenféle interferencia, azaz zavar nélkül.
-Nagy kapacitású akkumulátor, hosszú 10 perces repülési idővel.
Paraméterek
SYMA X26PRO öt szenzoros drón műszaki adatok | |
Maximális hatótávolság | kb. 80-100m. |
Teljes hossz/szélesség keret végéig átlóba mérve | 160mm. |
Teljes hosszúság a keret végéig | 130mm. |
Teljes széleség a keret végéig | 130mm. |
Keret magassága | 45mm. |
Főrotorátmérő | 52mm. |
Adó méret (H x Sz x M) | 125mm x 100-115mm x 30-45mm. |
Adó működés | 4 db AA elem vagy AA típusú akkumulátor (nem tartozék). |
Töltési idő | kb. 80perc. |
Repülési idő | kb. 10perc. |
Teljes súly beépített akkumulátorral együtt | 59g. |
Akkumulátor | 3,7V 700mAh. LI-poly. |
Motorok | 4db főmotor |
5db szenzor | |
A csomag tartalma | |
1 db SYMA X26 PRO típusú szenzoros drónt | |
1 db 2,4Ghz távirányító | |
1db beépített Li-poly akkumulátor 3,7V 700mAh. | |
1 db USB töltőkábel | |
4db tartalék főrotorlapát | |
1db angol nyelvű kézikönyv |
További tulajdonságok
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() ![]() |
![]() |
![]() |